Filmy kubańskie

Było ostatnio o książkach, to dzisiaj o filmach :) Temat potężny, a więc jednocześnie trudny do ogarnięcia, tym bardziej, że kinematografia nie stoi w miejscu. Zdaję sobie sprawę, że pewnie czegoś brakuje na mojej filmowej liście, ale i tak cieszę się z tego, co udało mi się zebrać.

Znajdują się tu zarówno filmy fabularne jak i dokumentalne, profesjonalne i amatorskie. Brakuje mi jeszcze w wielu miejscach gatunków i reżyserów, ale będę to stopniowo uzupełniać. Jeśli jakiś film  trafił oficjalnie do Polski, obok hiszpańskiego tytułu umieściłam tytuł polski.

W kwestii formalnej chciałabym również dodać, że wszystkie filmy i video, które pojawiają się na blogu, są osadzonymi linkami do treści już znajdujących się w sieci. Nie rozpowszechniam filmów  chronionych prawami autorskimi.


Wiele, o ile nie większość, filmów z tej listy dostępnych jest w internecie. Jeśli chcecie znaleźć coś na youtube trzeba wpisać oryginalny tytuł filmu i zaraz za nim pelicula completa - powinno wyskoczyć coś ciekawego.

Czy znacie coś z tej listy, oglądaliście? W oryginale czy z tłumaczeniem? Jakie wrażenia po obejrzeniu? Podzielcie się spostrzeżeniami :) A może jest coś, co chcielibyście zobaczyć, a nie możecie znaleźć?

Jeśli znasz jakiś film, którego brakuje w moim spisie, zostaw komentarz, będę wdzięczna :)

KUBAŃSKI INSTAGRAM

@cubaenfoto