Podróże to prawdziwy lajfstajl!


Dzisiejszy wpis nie ma nic wspólnego z Kubą. Chociaż nie, przepraszam, ma. I wbrew pozorom jest to związek ważny, bo świadczący o mentalności, z którą niestety często się jeszcze można w Polsce spotkać. Wszak 50 lat komunizmu odcisnęło na naszym kraju poważne piętno. Tak, jak odciska do tej pory na Kubie.

Miałam ambicje startować w tym roku w konkursie na Blog Roku. Ale jak tylko ogłoszono kategorie - odechciało mi się. Bo nie bardzo pasuję do żadnej z nich. Ten blog, tak jak i wiele innych blogów podróżniczych, to zapis mojego życia, mojego stylu życia i mojej pasji. I podróży na Kubę, oczywiście. Tyle że, w konkursie na Blog Roku, kategorii 'Podróże' brak.

Jest kategoria 'Ja i moje życie', 'Lajfstajl' i 'Pasje i zainteresowania'. Ale gdzie zakwalifikować podróże? Na coś, co dla wielu z nas jest sensem życia, nie ma w tym konkursie miejsca. Zostaliśmy potraktowani na zasadzie "ja wiem lepiej, co potrzeba mojemu narodowi" i bez słowa zapowiedzi ani wyjaśnienia z konkursu na Blog Roku usunięto kategorię 'Podróże i szeroki świat'. Jakże bliskie to realiom kubańskim! Istna powtórka z socjalizmu! A na przykładzie kubańskim zobaczyć można, że takie podejście nie działa. Że to tylko podcina skrzydła i odseparowuje od reszty świata.

Dlatego my, blogerzy prowadzący blogi podróżnicze, zebraliśmy się i postanowiliśmy dać o sobie znać światu. Chcemy poprzez tę akcję pokazać, że nie pasujemy do tej samej grupy co szafiarki, pamiętniczki czy rękodzieło. Chętnie zaglądamy na tamte blogi, ale z żadną z tych kategorii w pełni się nie identyfikujemy. Będziemy robić dalej to, co robimy, bo to kochamy. Nie porzucimy naszej wyspy podróżniczego blogowania, bo ją kochamy. Kochamy z jej blaskami i cieniami. Kochamy mając świadomość, że ktoś traktuje nas niesprawiedliwie tylko dlatego, że ma odrobinę władzy. I wytrwamy. Tak jak trwają Kubańczycy. Oni też kochają swoją wyspę ponad wszystko.


W akcji 'Podróże to prawdziwy lajfstajl' udział biorą:


Maciek Dziewoński : www.amigoucieka.blogspot.com
Karol i ekipa Busem Przez Świat: www.busemprzezswiat.pl
Magda Biskup: www.careerbreak.pl
Rafał Wartacz:  www.drwartacz.blogspot.com/
Łukasz Kędzierski: www.lkedzierski.com
Luiza i Bartek: www.lbtu.blogspot.com
Alicja i Andrzej: www.loswiaheros.pl
Magda i Tomek: www.magda-tomek.com
Agnieszka i Tomek: www.naszcalyswiat.pl
Karol Nowak: www.nowak.com.au
Ania i Jakub: www.podrozniccy.com
Kasia i Maciej Marczewscy: www.ruszajwdroge.pl
Anna (plus Tom plus Hanna plus Mila): www.thefamilywithoutborders.com
Paulina i Rafał:  www.vagabundos.pl
Ania i Rafał:  www.zlaptrop.com
Marek Lenarcik: www.zyciewtropikach.com

KUBAŃSKI INSTAGRAM

@cubaenfoto